Пропускане към основното съдържание

Стени от гипсокартон – лесни и практични за всякакви ситуации

Стени от гипсокартон

Разпределението на пространството в едно жилище не е проблем, ако човек прояви достатъчно въображение и практичност.


Колко често ви се е искало да имате допълнителна стена на точното място, да прикриете нещо или да промените изгледа на дадено помещение?
Гипсокартонът е едно от най-добрите съвременни решения. Той е подходящ както за покриване и получаване на идеално гладки повърхности, така и за бързото изграждане на цели вътрешни стени. 
Материалът лесно се адаптира към вашите идеи и потребности. Може да направите съвсем лека и еднослойна стена или да я изградите от два пласта гипсокартон с изолации спрямо нуждите на ситуацията. 

За разлика от зиданите стени, изгражданите от гипсокартон са много по-лесни и бързи за конструиране. В случай на нужда от премахване или преместване, те отново се преобразяват много по-удобно за разлика от такива, които са изградени с тухли или бетон.
Този революционен материал в сухото строителство е незаменим при направата на декоративни стени тип параван или такива, които подобряват визуално композицията на едно помещение. 
Понякога ситуацията с двустайните апартаменти е малко сложна. Не ни харесва идеята за холо-спалня. Често, ограниченото пространство ни позволява единствено да си направим една лека и тънка стена тип преграда за да отделим двете различни функции на стаята. 

Не се подвеждайте от споменаването на т.н. сухо строителство. С подбор на правилните гипсокартони, изолации и замазки, вие можете да изградите също стените на баня или друго мокро помещение. Прикриването на нежелани щрангове и оформянето на банята е подобно на детска игра с участието на гипсокартон. Няма необходимост да се зазидва нищо и в случай на течове по тръбите или други ремонти, може да се реагира изключително гъвкаво. 

Веднъж изпробвали това незаменимо средство за оформяне и изграждане, вие няма да се откажете никога от него и ще разгърнете едно свое по-широко поле на изява.

Коментари

Популярни публикации от този блог

Фигури от гипсокартон за неповторим интериор

Снимка: Pinterest.com Направата на фигури от гипсокартон е нещо, което граничи с изкуство. При този тип оформление в помещенията, нещата далеч надхвърлят поставянето на окачени тавани и изработката на арки. Гипсокартонът е много благодатен материал за работа и позволява да се направят много и различни декоративни елементи, който да украсят таваните, стените или сами да бъдат оригинална фигурална преграда. Здравината и сравнително лесната техника на монтаж, придават допълнителна надеждност на този тип интериорни решения. В зависимост от сложността на това, което искате да се постигне, има различни възможности за оформяне и обработка на отделните листове. При изграждането на ниши и рафтове, които стоят естествено като неделима част от масивните стени, достатъчно е оразмеряване и изрязване на необходимите елементи под прав ъгъл. За да получите ефект на дъги, вълни и желаните извивки при гипсокартона, могат да се приложат съответно сух или мокър метод на огъване на листовете. То в д

Как се слага гипсокартон?

гипсокартон Вероятно сте се наслушали на това, колко е лесно да се сложи гипсокартон. С достатъчно информация по темата, вие наистина ще се убедите, че този практичен материал е благодат за строителството. Монтирането на листовете гипсокартон или гипсофазер се прави по един и същ начин за тавани и стени, които са вече изградени, масивни. Първата стъпка е да бъдат монтирани металните профили, които се закрепят с дюбели. Тези профили се подравняват и разполагат на равно разстояние един от друг, обичайно между 50 и 60 сантиметра. Важно е да се провери стената с нивелир преди монтирането на профилите, а след тяхното поставяне да се направят повторни замервания. Идеята тук е, че стените често са криви и неравни, но това се коригира безпроблемно след слагане на гипсокартон. Листовете от гипсокартон или фазер се разделят на две равни части и се монтират с дюбели за вече фиксираните профили на стените/таваните. Следва покриването на отвори и процепи с подходяща мрежеста лента,

Как се шпаклова гипсокартон?

Как се шпаклова гипсокартон? Без значение е дали сте решили да се пробвате сами в тази дейност или искате да сте наясно с работата на вашите майстори. Запознаването с шпакловката на гипсокартон, може да бъде от полза за по-широките общи познания или отработването на техника чрез която сами да си правите качествени ремонти. Нека започнем с това, че този строителен материал няма равен при стените с дефекти, там където само чистото шпакловане не би се справило достатъчно ефективно.  При вече монтираните листове гипсокартон, има един много деликатен и важен следващ момент. Това е запълването на всички фуги и процепи, които са се образували при поставянето. Те се шпакловат индивидуално и прецизно, запълнените отвори и процепи се покриват с армираща (мрежеста) лента, която ще предпази шпакловка та от пропукване след изсъхването.  Най-често се използва два различни вида мрежа за покриване на фугите по отделните плоскости и тези, които са при съединяването на листовете гипсокарт